Igandea, irailak 22



11:00

Irurako Sanmielak 2019

Irura

11:00 Patata-tortilla lehiaketa San Migel plazan Parte hartzeko arauak: Izena eman behar da liburutegian irailaren 9tik aurrera, su txikia erreserbatzeko Osagaiak eta tresneria norberak ekarri behar ditu 2008-2010 urteen artean jaiotakoek binaka parte hartu dezakete, heldu baten laguntzarekin DBHko ikasleek hirunaka, helduen laguntzarik gabe Egunean bertan plazan izena ematen dutenek sua ere beraiek ekarri beharko dute.Guztientzako sariak egongo dira. Tortillak egileek eta ikusleek dastatuko dituzte 11:30-13:30 Herri kirolak haurrentzat Kulkiren eskutik 16:00 Talde-jokoak frontoian DBHkoentzat 17:00 “San Miel Xare irekia Irurako Udala Sari Nagusia” torneoaren finalerdiak trinket 19:00 Sagardo dastatzea San Migel plazan

Irurako Sanmielak 2019

11:00

Patata-tortilla lehiaketa San Migel plazan Parte hartzeko arauak:

  • Izena eman behar da liburutegian irailaren 9tik aurrera, su txikia erreserbatzeko
  • Osagaiak eta tresneria norberak ekarri behar ditu
  • 2008-2010 urteen artean jaiotakoek binaka parte hartu dezakete, heldu baten laguntzarekin
  • DBHko ikasleek hirunaka, helduen laguntzarik gabe
  • Egunean bertan plazan izena ematen dutenek sua ere beraiek ekarri beharko dute.
    Guztientzako sariak egongo dira. Tortillak egileek eta ikusleek dastatuko dituzte

11:30-13:30

  • Herri kirolak haurrentzat Kulkiren eskutik

16:00

  • Talde-jokoak frontoian DBHkoentzat

17:00

  • “San Miel Xare irekia Irurako Udala Sari Nagusia” torneoaren finalerdiak trinket

19:00

  • Sagardo dastatzea San Migel plazan

17:00

Zinema: 'El Rey Leon'

Gurea antzokia, Amasa-Villabona

3D ikusteko aukera.

Zinema: 'El Rey Leon' Gurea antzokia

3D ikusteko aukera.


17:00

Zinema: 'Mascotas 2'

Leidor antzokia, Tolosa

Zinema: 'Mascotas 2' Leidor antzokia

18:30

Bidania-Goiazko kultur astea, Tio Teronen semeak

Bidania-Goiatz

18:30. Bidaniko frontoian, Festamentua ikuskizuna eskainiko dute Tio Teronen semeak dantza taldeko kideek.

Bidania-Goiazko kultur astea, Tio Teronen semeak

18:30. Bidaniko frontoian, Festamentua ikuskizuna eskainiko dute Tio Teronen semeak dantza taldeko kideek.


19:30

Zinema: 'Érase una vez en Hollywood'

Gurea antzokia, Amasa-Villabona

Zinema: 'Érase una vez en Hollywood' Gurea antzokia

19:30

Zinema: 'La biblioteca de los libros rechazados'

Leidor antzokia, Tolosa

Zinema: 'La biblioteca de los libros rechazados' Leidor antzokia

20:00

Kontzertua: Child Abuse

Bonberenea, Tolosa

Kontzertua: Child Abuse Bonberenea


09:00
22:00

Erakusteka: Oihana Ugarteren grabatuak

3 taberna, Tolosa

Inaugurazioa irailaren 11n izango da, 20:00etan.

Erakusteka: Oihana Ugarteren grabatuak 3 taberna

Inaugurazioa irailaren 11n izango da, 20:00etan.


11:00
20:00

Kultur tailerretako erakusketa

Ibarrako kultur etxea, Ibarra

Marce Tenak zuzenduriko Marrazketa, pintura eta adierazpen artistikoa tailerreko lanan VIII. erakusketa. 5 eta 12 urte bitarteko haurren lanekin osatu dute erakusketa.

Kultur tailerretako erakusketa Ibarrako kultur etxea

Marce Tenak zuzenduriko Marrazketa, pintura eta adierazpen artistikoa tailerreko lanan VIII. erakusketa.

5 eta 12 urte bitarteko haurren lanekin osatu dute erakusketa.



17:30
20:30

Erakusketa: SAMren mendeurrena 1919-2019

Aranburu jauregia, Tolosa

SAMren mendeurrena dela eta, hainbat jarduera antolatu dituzte hori ospatzeko. Guztien ardatza, irailaren 20tik urriaren 19ra Tolosako Aranburu Jauregian ikusgai izango den erakusketa izango da. Erakusketa horrekin SAMren historia partekatu nahi dute Tolosako herriarekin eta tolosar guztiekin, zuzenean nahiz zeharka, askok lotura izan baitzuten lantegiarekin.   * Ikustorduak: 17:30-20:30, igande, astelehen eta jaiegunetan izan ezik.

Erakusketa: SAMren mendeurrena 1919-2019 Aranburu jauregia

SAMren mendeurrena dela eta, hainbat jarduera antolatu dituzte hori ospatzeko. Guztien ardatza, irailaren 20tik urriaren 19ra Tolosako Aranburu Jauregian ikusgai izango den erakusketa izango da.

Erakusketa horrekin SAMren historia partekatu nahi dute Tolosako herriarekin eta tolosar guztiekin, zuzenean nahiz zeharka, askok lotura izan baitzuten lantegiarekin.

 

* Ikustorduak: 17:30-20:30, igande, astelehen eta jaiegunetan izan ezik.

Guneak:

Egutegia

Iraila
al ar az og ol lr ig
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
Urria
al ar az og ol lr ig
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Urte osoko agenda ikusi »»